Nejčastější dotazy (FAQs)

1. Jak dlouho trvá výroba a dodání objednaného zboží?
2. Jak mohu zaplatit objednávku?
3. Jsem ze Slovenska - odesíláte i tam a mohu platit v eurech?
4. Jaké jsou možnosti barevného provedení výrobků?
5. Co je to merino vlna a jak se udržuje?
6. Jaký je rozdíl mezi vlnou "extra jemnou" a vlnou "standard"?
7. Jaký je rozdíl v dece ze silnější příze oproti dece z tenčí příze?
8. Co dělat, když od Vás chci jiný výrobek, který v e-shopu není?
9. Který z nabízených materiálů je praktičtější?
 


1. Jak dlouho trvá výroba a dodání objednaného zboží?

 • Ruční práce a zakázková výroba si žádají čas a trpělivost, moji i vaši. Výrobky pletu s respektem k materiálu, pečlivě a citlivě a i když nejsou zcela dokonalé (ruční práce s sebou vždy nese nějakou tu nedokonalost), snažím se o to, abyste s nimi byli maximálně spokojení.

 • Zakázkové zboží, tedy výrobky, které nejsou skladem a vybíráte si jejich parametry „šité na míru“ přímo vám, se snažím uplést nejpozději do 14 pracovních dnů od přijetí platby na můj účet. Cesta od vaší objednávky v eshopu, přes první očko výrobku až po dodání balíčku s hotovým výrobkem do vašich rukou se zdá být dlouhá. Ale věřím tomu, že i tak vám dlouho očekávaný produkt z mé dílny vykouzlí úsměv na tváři. Budete mít doma jedinečný, ručně pletený originál a na ten se určitě vyplatí si počkat.

 • Hotové výrobky expeduji obyčejně do 2 pracovních dnů, jejich dodání pak závisí na vybraném způsobu dopravy – pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, balíček je k vyzvednutí/doručen na adresu do 2-3 pracovních dnů od podání balíčku na podacím místě. Pokud si vyberete přepravce DPD, balíček je doručen obyčejně následující pracovní den od předání balíčku přepravci.

 

2. Jak mohu zaplatit objednávku?

 • Zboží lze zatím hradit pouze jediným způsobem, a to bankovním převodem na můj bankovní účet. Detaily k platbě obdržíte v textu emailu potvrzujícího přijetí objednávky.

 

3. Jsem ze Slovenska - odesíláte i tam a mohu platit v eurech?

 • Odeslání na Slovensko není vůbec žádný problém, v objednávce si můžete vybrat nejvýhodnější dopravu z pohledu ceny, tj. Zásilkovnu - výdejní místo (po odeslání objednávky si vyberete pobočku, na které si budete chtít balíček vyzvednout). V případě větších zásilek využívám kurýrní společnost DPD. 
 • Platba v eurech je určitě možná! Bohužel toto webové rozhraní mi zatím neumožňuje nastavit pokladnu právě v měně eur. E-shop, resp. výrobky v něm si můžete prohlížet v eurech, ale ceny jsou pouze informativní, protože webové rozhraní využívá jiný směnný kurz než který mi účtuje moje domovská banka. Pokud si v mém e-shopu objednáte jakýkoliv výrobek, po přijetí objednávky vám odešlu ještě jeden email s upřesněním platebních údajů (částku v eurech, IBAN atd.)
 • Nebojte se tedy nakupovat, věřím, že nákup proběhne bez komplikací a s celým procesem budete spokojení 😉

 

4. Jaké jsou možnosti barevného provedení výrobků?

 • Možnosti barevného provedení pro merino vlnu i bavlněnou maxipřízi najdete zde: BAREVNÉ VZORNÍKY

 • V e-shopu jsou u jednotlivých výrobků uvedeny nejžádanější odstíny. Pokud tam nenajdete svou oblíbenou barvu, vyberte možnost „Jiná (dle vzorníku)“ a do Poznámky v objednávce prosím specifikujte vámi vybraný odstín (např. číslo a název barvy). 

 • Aktuálně dochází u dodavatelů materiálů k výpadkům některých barevných variant, zřejmě také z důvodu dopadů covid-opatření u výrobců a přepravců. Materiál je průběžně doplňován, i když časová prodleva bývá delší. Avšak věřím, že situace se bude postupně zlepšovat. Pokud byste měli takové „štěstí ve výběru“, že by vámi zvolená barevná varianta  nebyla momentálně možná, určitě bych vás kontaktovala a domluvili bychom se na řešení.

 

5. Co je to merino vlna a jak se udržuje?

 • Merino vlna je 100% ovčí vlna, jedná se o exkluzivní materiál, který má jedinečné vlastnosti a zaslouží si vaši pozornost a péči, jedině tak zůstanou výrobky krásné po několik měsíců až let. Info o charakteru merino vlny a doporučené údržbě výrobků naleznete v těchto článcích: POUŽÍVANÉ MATERIÁLY, PÉČE O VÝROBKY a také na BLOGU.

 

6. Jaký je rozdíl mezi vlnou "extra jemnou" a vlnou "standard"? 

 • Rozdíl je pouhým okem neviditelný a je znatelný pouze na dotek. Oba typy vlny jsou velmi příjemné.
 • Vlna „extra jemná“ je složená z vláken tenkých cca 20 mikronů (1 mikron = tisícina milimetru). Je skutečně velmi jemná, musí s ní být podle toho zacházeno, a proto z ní pletu pouze deky, a to jen v menších rozměrech. Tato vlna je neuvěřitelně hebká a přívětivá i k holé pokožce, tudíž je vhodná i pro miminka. Její exkluzivní vlastnosti se ale projeví i na ceně.
 • Vlna „standard“ je o malinko hrubší, jemnost vláken je cca 26 mikronů, je taková nadýchanější, mohutnější a „robustnější“, takže si z ní mohu dovolit plést deky velkých rozměrů. Výhodou je, že je cenově příznivější. Tuto vlnu používám na výrobu takového sortimentu, u kterého není nutné klást důraz na jemnost a hebkost.
 • Většinu sortimentu pletu z vlny "standard". Pokud si však přejete, je možné uplést ostatní výrobky i z vlny "extra jemné", stačí napsat váš požadavek na adresu info@pajadesign.cz a já se pokusím vaše přání zrealizovt.

 

7. Jaký je rozdíl v dece ze silnější příze oproti dece z tenčí příze?

 • Merino deky z tenčí příze mají menší oka a drobnější vzor. Tloušťka deky je cca 2-3 cm.
 • Naproti tomu deky ze silnější příze jsou mohutnější, nadýchanější a mají větší oka. U těchto dek je potřeba počítat s tím, že jsou objemnější a těžší, než ty z tenčí příze, jejich tloušťka je cca 4-5 cm.

        

 

 8. Co dělat, když od Vás chci jiný výrobek, který v e-shopu není?

 • Pokud máte zájem o výrobky, které nejsou aktuálně v nabídce mého e-shopu, nesmutněte a napište mi vaše přání na email  info@pajadesign.cz . Pokud to bude v mých silách, ráda se pokusím vyhovět a vaši představu zrealizovat. 

 

9. Který z nabízených materiálů je praktičtější?

 • Výrobky pletu ze 2 základních materiálů – ze 100% ovčí merino vlny a z bavlněné maxipříze. 
 • Co se údržby (praní) týče, jednodušší je to asi s maxibavlnou, merino vlna ale zase oproti ní poskytuje úžasné termoregulační schopnosti, je antibakteriální a je vhodná i pro alergiky, a to je v dnešním světě plném alergenů myslím velmi praktické. Každý materiál má zkrátka to své. Stejně tak každý zákazník má své představy a přání, co vyhovuje jednomu, může být proti srsti jinému.